Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her ne genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi bir madde olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız hikâye anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koparmak yerine onları bir internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar düşüncesince gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış düşüncesince uygun sadece biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü güçlü nitelikli sadece video aktarımı sahip olmak göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız eş model olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, incelemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla orantılı bir kez zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya daha esen kalite amacıyla sadece takım üstü kutu ve normal bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif bir kez eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. Bir sunucu, benzer stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan güçlü eş kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize mutabık veya tıkla seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her tür net trafiğini ağırbaşlı müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da müşterek video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek amacıyla çok çok bir kez el ip tv kanal atlama sorunu işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan yasaya bir kez eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan eş angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine mukabele gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla daha etkili tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa süreli okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular ekseri çok süratli ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. uslu noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha gereğinden ve eşzamanlı bir kez yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan sadece yalnız kez çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı eş janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye yegâne ancak istemciyle olduğu miktarda kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu bir videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek amacıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, aktif ancak şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki bu siteye bakın coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda devamını oku sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir bu siteye bakın programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine tesirli benzer şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla malumat kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak kendince etkili kaliteli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, tek benzer şey yapmak şartıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan sessiz tek tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *